Automotive Battery
| PRODUCTS SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| MODEL | JAS 38B20 |
| CATEGORY | AUTOMOTIVE |
| NOMINAL VOLTAGE | 12V |
| CAPACITY | 35AH |
| LENGTH | 260 mm |
| WIDTH | 173 mm |
| HEIGHT | 225 mm |
| WARRANTY | 18 + 18* Months |
| PRODUCTS SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| MODEL | JAS 38B20 |
| CATEGORY | AUTOMOTIVE |
| NOMINAL VOLTAGE | 12V |
| CAPACITY | 35AH |
| LENGTH | 260 mm |
| WIDTH | 173 mm |
| HEIGHT | 225 mm |
| WARRANTY | 18 + 18* Months |