Automotive Battery
| PRODUCTS SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| MODEL | JAS 1500 |
| CATEGORY | AUTOMOTIVE |
| NOMINAL VOLTAGE | 12V |
| CAPACITY | 150AH |
| LENGTH | 410 mm |
| WIDTH | 176 mm |
| HEIGHT | 233 mm |
| WARRANTY | 18 + 18* Months |
| PRODUCTS SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| MODEL | JAS 1500 |
| CATEGORY | AUTOMOTIVE |
| NOMINAL VOLTAGE | 12V |
| CAPACITY | 150AH |
| LENGTH | 410 mm |
| WIDTH | 176 mm |
| HEIGHT | 233 mm |
| WARRANTY | 18 + 18* Months |