Automotive Battery
| PRODUCTS SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| MODEL | JAS 1000 |
| CATEGORY | AUTOMOTIVE |
| NOMINAL VOLTAGE | 12V |
| CAPACITY | 100AH |
| LENGTH | 306 mm |
| WIDTH | 173 mm |
| HEIGHT | 225 mm |
| WARRANTY | 18 + 18* Months |
| PRODUCTS SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| MODEL | JAS 1000 |
| CATEGORY | AUTOMOTIVE |
| NOMINAL VOLTAGE | 12V |
| CAPACITY | 100AH |
| LENGTH | 306 mm |
| WIDTH | 173 mm |
| HEIGHT | 225 mm |
| WARRANTY | 18 + 18* Months |